CTE (ХТЕ)

От всичко по много

CTE (ХТЕ)

Мнениеот hri100 » Нед Фев 07, 2016 12:23 am

Едва ли сега е най-подходящият момент да повдигам темата, но гледах филма с Уйл Смит Concussion (http://www.imdb.com/title/tt3322364) и ми се ще да видя какво мислите по въпроса. А и мисля, че такава тема трябва да има във форума. Казусът е много сложен и засега няма да изказвам мнение, най-малкото защото още не съм го формулирал напълно.

Най-изчерпателната информация по темата е статията на Иво Иванов Без изход (http://www.sportal.bg/news.php?news=543660), както и споменатият филм по-горе. Това май е и единствената информация на български. Иначе на английски с гугъл може да се прочете доста, ако ви е интересно.
Ако не знаете абсолютно нищо по въпроса, препоръчвам първо да прочетете статията и след това филма.
Most Valuable Peyton
Изображение
"I'll always be a Colt. I always will be. That will never change."

I believe in Eli... I believe he can touch the sky!
Аватар
hri100

Re: CTE (ХТЕ)

Мнениеот BundyBari » Вто Фев 09, 2016 11:16 pm

Поздравления за пост-а. По-рано го видях, но чак сега намерих време да пиша. Статията на Иво Иванов много ми хареса, филма не толкова. Но темата е много актуална. Всеки играч трябва да е запознат с рисковете, а от там нататък живота си е техен. Всичко си има цена и спортната слава също. Но науката напредва, така че скоро може да измислят някакви каски или нещо друго, което да предотвратява последиците от ударите в главата. Но каквито и други разкрития на излязат в бъдеще футбола не е застрашен... всеки човек има нужда от зрелище, което да го зрелище за 2-3 часа е трудното ежедневие. Иначе наскоро излезе една статия в същия посочен от теб сайт за Джо Монтана където казва, че сега е една развалина В неговия случай не психически, а физически. Футболът яко му е разказал играта, но аз ако бях журналист бих го попитал "Ако можеше да върнеш времето назад би ли живял по същия начин" и вярвам, че отговорът ще е "да"
Seattle Seahawks / Boston Celtics / AC MILAN
Аватар
BundyBari

Назад към Общи