Superbowl XLIX

Re: Superbowl XLIX

Мнениеот hri100 » Чет Фев 12, 2015 1:34 am

Stan написа:Коментарите на Блиц и Хри100 няма да ги коментирам по разбираеми причини - не са обективни, драпат като феновете на българския футбол и пускат персонални обиди. С хейтърчета не ми е забавно да разговарям.

Моля?!? :?: :!: :?:

Я, пак да се върнем назад и да видим кой започна с персоналните обиди, а? Изрично съм подчертавал хиляди пъти, че нямам нищо против феновете на НИ, имам само против отбора им и съм хранил само и единствено него. До момента до който се появи ти и започна да ни се "смееш" отвисоко и да се изявяваш като последна инстанция. Нормално е да отговорим на агресията и провокацията с... агресия и провокация. Макар че е доста първично и аз лично вече съжалявам, че го направих, още повече след като си изясних напълно картинката със следващите няколко изречения:

Stan написа:Догодина защо смятам, че ще вземем Винс Ломбарди ли? Защото сме добър отбор. Защото искам да го вземем.

Аз съм от самото начало в този форум и, извинявай, ама това е най-голямата глупост писана тук евър! Едно е да "смяташ", съвсем друго е да "искаш", капиш? ;) Само от тези 3 изречения става ясно колко си обективен. По тази логика от този момент нататък Колтс ще са 50 пъти поред шампиони, Джокович ще вземе 100 поредни титли от Големия шлем и ще настъпи световен мир. Защо смятам така ли? Защото така искам. :lol:

Stan написа:Аз гледам да съм обективен...

То само с гледане не става, пич, нали знаеш - кучето щеше да бъде месар.

Stan написа:Тъй като Ню Орлийнс е окултният център в САЩ и рай за вуду магиите, не се изненадвам. Гледайте филма "Шперцът" - "The Skeleton Key" и ще ви стане ясно.

А ето това вече обяснява абсолютно всичко! Съвсем нормално е, човек, който вярва във вуду магии (WTF?!?) да се смее на реалисти, като мен. А още по-нормално е атеист като мен да ти се изсмее в лицето за тези глупости! :lol:

Толкова от мен по темата, че вече наистина се превърнахме в сокър форум, за което наистина съжалявам.
Most Valuable Peyton
Изображение
"I'll always be a Colt. I always will be. That will never change."

I believe in Eli... I believe he can touch the sky!
Аватар
hri100

Мнениеот P.Manning » Чет Фев 12, 2015 1:49 am

Е поне от цялата работа се разбра, че типично по български трябва да стане някакъв спор, че да живне този форум. По време на сезона с ченгел ви вадех думите :P

Нека обменяме повече информация помежду си, вместо да спорим буквално за глупости.
MVPeyton
Аватар
P.Manning

Мнениеот I2K » Чет Фев 12, 2015 7:33 am

този момент нататък Колтс ще са 50 пъти поред шампиони, Джокович ще вземе 100 поредни титли от Големия шлем и ще настъпи световен мир

Съжалявам, но не съм съгласен.Догодина Сиатъл трябва пак да са шампиони, все пак имаме да догонваме отборите с 4-5 титли ;) е в краен случай ще съм доволен и ако Тампа Бей вземат трофея понеже са ми симпатични. :lol:
А относно таз годишния финал бих казал, че беше един от най интересните въпреки загубата на Сиатъл
.
Изображение
Аватар
I2K

Мнениеот JMM » Чет Фев 12, 2015 8:18 pm

@Stan, явно сензора ти за "палене" не работи правилно. Аз съм си Zero Fucks Given и за двата отбора.

Преди да тръгнеш да ми дадваш линкове към статистики сети ли се, че Хоукс имаха цели 3 опита ?!?! Какви са тези статистики с по 1 опит, от които правят разни малоумни философствания какво щяло да се случи, ако видиш ли има 3 опита. Дай ми мач, в който Линч не отбелязва тъчдаун от 3 ОПИТА ЗА 1 ЯРД и тогава ми философствай !!!

Логиката на темата от линка е следната. Линч не успява винаги с по 1 опит срещу 3 различни тима в 3 съвсем различни мача, значи естествено няма да успее и с 3 поредни опита срещу един и същ тим ... Както казва Ники Кънчев - СТРАХОТНА ЛОГИКА !!!

А и то като цяло спора не трябв да е върху това дали Линч ще успее да отбележи този тъчдаун от 3 опита, единствено затова, че трябваше да се заложи на това да се пробва, защото това е най-високата вероятност. Това е всичко. Така мислят всички велики футболни треньори. Така мисли и Керъл, който направи Сийхоукс шампиони миналия сезон. Виж му интервюто и ще видиш, че неогвата логика изцяло се припокрива с моята. С едно малко изключение. Това, че изгуби 40 секунди, 1 таймаут и после още 40 секунди за 1 единствен плей ... Това е недопустимо на такова високо ниво. Времето е всичко. Керъл го пропиля и сам се нацепи в ситуация, в която най-добрата възможност му е да набере пас. Грешката, която им пропиля победата не беше пас плейкола, а изгубеното време, което доведе до избора на подобен плейкол ... Хората не трябва да се фрустрират, че Хоукс метнаха пас, а че изгубиха прекалено много време ...

Друго нещо ... 1 късметлийко хващане не те прави световен шампион. Това е най-грешния възможен начин на мислене. "Видиш ли тези или онези станаха шампиони, само и единствено защото правят късметлийски отигравания." Супер грешно. Световен шампион не те прави самото късметлийско хващане, а това че си си извоювал справедливо възможността да пробваш опит, който да те доведе до възможността да направиш това късметлийско хващане. Разликата между двете е Огромна.

Никога не съм тръгнал да ти давам наклон на оная работа, защото първо на първо аз въобще не съм сигурен, че ти имаш такава въобще (може да си момиче) ... Факта е един единствен и напълно неуспорим. Долфинс и Биллс не са помирисвали плейофи от 15 години, а Джетс от 6 ... NFC South за тези 15 години всички отбори сме достигали по минимум 6 пъти на плейофи. ВСИЧКИТЕ 4 ТИМА ОТ ДИВИЗИЯТА , БЕЗ ИЗКЛЮЧЕНИЕ СА ВСЯКА 3-ТА ГОДИНА СА В ПЛЕЙОФИТЕ СРЕД ПРЕТЕНДЕНТИТЕ ЗА СУПЕРБОЛ !!! Какъв наклон да давам, на каквото и да било след този факт !!!

Ситуцията, която дадох беше 6 на 6 в бокса. При голлайн формация щеше да е 9 на 9. ГОЛЯМ ПРАЗ !!! Пак щеше да е същото, просто повече хора щяха да се боричкат и пак 3ма щяха да достигнат до Линч. Е и ?! Какво са 3 лайнбакъра за Линч ?! Не знаеш ... Гледай ми видеото и ще разбереш. Определено 3-ма от Патс не можаха да го спрат 3 ярда от 1 опит. Откъде накъде след този факт реши, че при 3 опита за само 1 ярд ще успеят ?!?! Те при по-лесната ситуация не можаха, а ти ми обясняваш как цели 3 пъти от по-трудна ще успеят ... Ако играехте с 15 човека в защита може и да имате некъв шанс ... 6 на 6 или 9 на 9 НЯМАТЕ !!!
Последна промяна JMM на Чет Фев 19, 2015 8:29 pm, променена общо 3 пъти
JMM

Мнениеот Stan » Чет Фев 12, 2015 8:30 pm

Хей еврибади!
Чета коментарите ви. П. Менинг правилно ме е разбрал. Другите пак не сте убедителни. Аз писах надълго и нашироко, приведох доказателства и факти, ситуациите ги разгледах в дълбочина, Вие пък ми пишете за кучета-месари, Джокович и световния мир. И естествено за спаднали топки. Затова ви казах преди 2 дни по-сериозно, и да не се държите детински. Беше апел, защото с емоционални изблици и лични нападки няма да се вдигне нивото на дискусията ви (щото аз съм от далеко и минавам набързо).

Не искам директно да отговарям на задявките на Blitz и Hri100, щото нямам толкова време като тях да си чопля пръстите на клавиатурата и не виждам смисъл да им променям мнението, защото си личи от стила им на поведение, че не приемат рационални коментари, а кой ще каже по-силен епитет, за да затапи другия. Не с факти, а с епитети. Такива изпълнения не са ми интересни и не мога да отделям време за тях. Блиц по стар обичай успя и да изпее старата песен за астерикс и обеликс. Само че лигата разследва и решава, а не той. Ще видим края на занятието и може и да останете изненадани. И това не били лични нападки :) Що се отнася до него лично, Pats победи Seahawks на SB49 без никой да каже "обаче". По неговия акъл, трябваше да кажа, че нечестно са се добрали до този резултат, защото Baldwin закара Revis при съдията, за да не може да го покрие по време на тъчдауна му, хрумвало ли ви е за това? Но това са глупости. Аз не казах нищо лошо за Сиатъл, които дори ми допадат, защото са наистина добри. И за Балтимор, с които всеки път е на нож, и за най-омразния ми отбор Джайънтс няма да кажа, кво като имаха 2 пъти най-чутовния късмет като по поръчка. Това е признак на класа да уважаваш ближния. Тук явно не всички я имат. Просто помислете върху това.

А подкрепата на собствения отбор с думи и обяснения не носят голяма полза, щото всеки си подкрепя своето. Така че какво значение има дали казвам Go pats! Ще победим! или...Един за палеца! Чувствам се неудобно, че изобщо трябва да обяснявам такива ясни от само себе си неща.

Приятна дискусия ви желая, I'm outta here и с някои от вас ще се видим на мачовете другия сезон в JJ Murphys...или сродно заведение със SkySports и Live Streaming на лаптопа.

П.С.: Сега видях че междувременно и JMM е писал коментар, без да съм го чел ще кажа, че няма да го обсъждам, защото каквото имах да кажа, го казах.

Take care!
Стани
Аватар
Stan

Мнениеот Cowboys fan » Пет Фев 13, 2015 12:51 am

Понеже фена на Сейнтс се е появил, искам да го питам ако е информиран, какво се случва в семейството на собственика на Сейнтс - Том Бенсън, доколкото знам Бенсън е уволнил внуците си от всички постове и е решил да остави всичко на третата си съпруга. Те пък са подали жалба в съда, че Бенсън е ментално и умствено несъстоятелен, защото твърдял че Рейгън е президент на САЩ.Даже е насрочена дата, на която психиатри ще го изпитат дали е с всичкия си ! От друга страна се твърди, че щом Бенсън умре, третата му жена веднага ще продаде отбора и той ще се премести или в Лос Анжелис или в Сан Антонио, като се твърди че щял да приеме испанското име Сан Антонио Сантос.
Аватар
Cowboys fan

Мнениеот Иво » Пет Фев 13, 2015 2:25 pm

Като направих форума преди 4-5 години си мечтаех точно за такива спорове (минус някои лични нападки). Браво момци, кефи ме, че се говори за футболни неща и в най-умрялото време за футбол (2 седмици след СБ).

Едно малко мнение и от мен - Бил Парселс казва, че отборът е толкова добър, колкото са резултатите. Сезонът и плейофите са дълги и тежки. Всяка една титла или спечелен мач са резултат на много работа отзад. Колкото и да не ги харесвам, Патс са работили най-много.

Освен всичко останало ще ви дам пример за това кое е велико в спорта при вече обсъжданата от много ъгли ситуация.

Малко да се върнем назад в сезона - в Бъфало моите Викинги позволиха на Билс да вземат първи даун при 4 и 20 в последния драйв, секунди преди края на мача. След мача коуч Зимър е признал грешката си, че не е взел таймоут в дадената ситуация, за да нареди защитата и да смени изтощените лайнбекъри (бях на мача, те се влачеха накрая) и обеща да се научи от нея. Това беше мантрата на целия му първи сезон като тренер на Минесота и по този начин учеше момчетата.

Защо изобщо е тръгнал да коментира такова нещо и да приеме това за супер важна тема? Зашото големите го правят!

Помните ли 4ти и 2 мача на Патс в Индианаполис? А помните ли последния драйв на Джайънтс на същия стадион в СБ 46? А сега да се замислим и за резултата - Патс загубиха и двата мача, след като стария Бил не разчиташе, че защитата може да спре Пейтън или Илай и по-добре да разчита на нападението.

Ако погледнете записа от мача в момента в който почва да тече въпросното време и тези 40 секунди ще видите кадър със спокоен Беличик, който не взима тайм аут. Дали ще ми повярвате на това твърдение си е ваша работа, но в този момент си казах - тая стара лисица знае нещо, което аз или другите гледащи мача не знаем и ще вземе мача със защита. И ... voila, Бил е научил грешките си и си има вече 4 титли!

Бъдете здрави, радвайте се на играта и споделайте страстта помежду си и с приетелите си!
Иво
Изображение
Аватар
Иво
Viking

Мнениеот JMM » Пет Фев 13, 2015 6:11 pm

Cowboys fan написа:Понеже фена на Сейнтс се е появил, искам да го питам ако е информиран, какво се случва в семейството на собственика на Сейнтс - Том Бенсън, доколкото знам Бенсън е уволнил внуците си от всички постове и е решил да остави всичко на третата си съпруга. Те пък са подали жалба в съда, че Бенсън е ментално и умствено несъстоятелен, защото твърдял че Рейгън е президент на САЩ.Даже е насрочена дата, на която психиатри ще го изпитат дали е с всичкия си ! От друга страна се твърди, че щом Бенсън умре, третата му жена веднага ще продаде отбора и той ще се премести или в Лос Анжелис или в Сан Антонио, като се твърди че щял да приеме испанското име Сан Антонио Сантос.

Не знам нищо повече, от това което си написал. Моето мнение е, че преместването на отбора е немислимо. Това според мен са единствено и само спекулации с цел по-висок рейтинг. Сейнтс са прекалено свързани с Ню Орлиънс. Това ще е последния тим, който би сменил града си. А и смятам, че Том Бенсън 101% е сложил такива клаузи върху собствеността си тип корпорация. Т.е., дори след смъртта му следващия мажоритарен собственик да няма правото да променя определени принципи на компанията, които са заложени в нормативна уредба.
JMM

Мнениеот Bogatir » Съб Фев 14, 2015 7:37 pm

JMM написа:
Cowboys fan написа:Понеже фена на Сейнтс се е появил, искам да го питам ако е информиран, какво се случва в семейството на собственика на Сейнтс - Том Бенсън, доколкото знам Бенсън е уволнил внуците си от всички постове и е решил да остави всичко на третата си съпруга. Те пък са подали жалба в съда, че Бенсън е ментално и умствено несъстоятелен, защото твърдял че Рейгън е президент на САЩ.Даже е насрочена дата, на която психиатри ще го изпитат дали е с всичкия си ! От друга страна се твърди, че щом Бенсън умре, третата му жена веднага ще продаде отбора и той ще се премести или в Лос Анжелис или в Сан Антонио, като се твърди че щял да приеме испанското име Сан Антонио Сантос.

Не знам нищо повече, от това което си написал. Моето мнение е, че преместването на отбора е немислимо. Това според мен са единствено и само спекулации с цел по-висок рейтинг. Сейнтс са прекалено свързани с Ню Орлиънс. Това ще е последния тим, който би сменил града си. А и смятам, че Том Бенсън 101% е сложил такива клаузи върху собствеността си тип корпорация. Т.е., дори след смъртта му следващия мажоритарен собственик да няма правото да променя определени принципи на компанията, които са заложени в нормативна уредба.

Според мен преместване на отбора ще е грешка. Отбора има много голяма фенска маса в града и в самия щат(поне по това което съм чел). Особено след урагана Катрина отбора беше един от малките щастливи моменти на хората в града и се съмнявам че феновете ще оставят лесно отбора да бъде преместен. Чара който има клуба няма да бъде същия ако не е в Ню Орлеанс. Честно казано следя отбора от три сезона, ако не на живо тегля мачовете им и мога да кажа че няма да ми бъде толкова интересно да ги следя ако преместят клуба в който и да е град.
Аватар
Bogatir

Предишна

Назад към Сезон 2014